Wydarzenia otwarte

European Short Pitch daje wszystkim zainteresowanym możliwość uczestniczenia w wydarzeniu przeznaczonym dla profesjonalistów europejskiej branży filmowej. Oglądanie zmagań twórców prezentujących swoje projekty filmowe to dobra lekcja, pomagająca zrozumieć znaczenie pitchingu dla współczesnej branży filmowej.  Na własne oczy można przekonać się o efektywności wybieranych przez uczestników form prezentacji projektów. Jest to także okazja do nawiązania kontaktów z obecnymi na sesjach pitchingowych profesjonalistami, którzy przyjeżdżają do Polski po to, aby znaleźć interesujące projekty filmowe, warte wsparcia w realizacji.

Harmonogram wydarzeń European Short Pitch otwartych dla publiczności:

European Short Pitch: Work-in-progress pitching / Kino Rialto / 23.03.2018 / 20:00

 

European Short Pitch: Pitching / Kino Rialto / 24.03.2018 / 9:30

ESP: Work-in-progress pitching oraz ESP: Pitching, czyli prezentacje projektów filmowych uczestników European Short Pitch. Jest to możliwość doświadczenia coraz powszechniejszej w branży audiowizualnej praktyki pitchingu, a także okazja do spotkania przedstawicieli branży filmowej – profesjonalistów, którzy stoją za sukcesem wielu filmów nagradzanych na największych festiwalach filmowych na świecie.

 

European Short Pitch: Screen It! / Kino Rialto / 24.03.2018 / 20:00

 ESP: Screen It!, czyli gala wręczenia nagród najciekawszym z zaprezentowanych projektów filmowych połączona z projekcją filmów z ubiegłych edycji European Short Pitch – jest to możliwość doświadczenia młodego europejskiego kina, które zdobywa obecnie uznanie na licznych festiwalach filmowych.

Filmy, które będzie można zobaczyć podczas pokazu ESP: Screen It!:

Wolta

Poland 2017. Documentary. 14’

Directors: Monika Kotecka, Karolina Poryzała

Deer Boy

Poland 2017. Fiction. 15’

Director: Katarzyna Gondek

Into the blue

Croatia 2017. Fiction. 22’

Director: Antoneta Alamat Kusijanović

Mother’s Day

Lithuania 2017. Fiction. 13’

Director: Kamile Milasiute

Projekt realizowany w ramach projektu POZNAŃ ID finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.