Zapraszamy na Futuro Open Air

Zapraszamy na plenerowy pokaz filmów krótkometrażowych obrazujących wpływ nowych technologii na życie człowieka.

Jak zmienił się świat, w którym smartfon staje się przedłużeniem naszego ciała, a stały dostęp do internetu traktujemy jak pamięć zewnętrzną? Selekcja 6 filmów z całego świata ukazuje ciemną stronę mediów społecznościowych, zastosowanie dronów w życiu codziennym oraz futurystyczną wizję świata, w którym technologia determinuje zachowanie człowieka – w tym wybory sercowe.

PROGRAM FILMOWY:

Life Cycles

reż. Ross Hogg, Wielka Brytania 2016, animacja 4 min
Obserwacja rutyny, monotonii, uwagi i rozproszenia. Czy pozwolimy, by wydarzenia wokół nas po prostu działy się, czy też zdecydujemy wyrwać się z zaklętego kręgu ekranów?

À Distance (Remote control)

reż. Gauthier Battoue, Francja 2017, fabuła 15 min
Kiedy system nieustająco ma cię pod kontrolą, wystarczy jeden fałszywy ruch czy zła decyzja, by spowodować śmiercionośny wybuch. Drony i uprzedzenia wypełniają niebo, a “Remote Control” ujawnia jak mamy siebie (i innych) pod nieustannym nadzorem.

Fomo Sapiens

reż. Viktor Hertz, Szwecja 2016, fabuła 7 min
Para cierpiąca na najgorszą z możliwych odmianę “FOMO” (z ang. fear-of-missing-out, czyli lęk-przed-pominięciem), decyduje się podjąć trudne wyzwanie.

I Know You from Somewhere

reż. Andrew Fitzgerald, USA 2017, fabuła 15 min
Młoda kobieta musi zmierzyć się z gniewną reakcją Internetu w i poza siecią, kiedy przez przypadek staje się viralową sensacją jednego sezonu.

I WAS A WINNER

reż. Jonad Odell, Szwecja 2016, dokument 14 min
Schowane za wirtualnymi awatarami, trzy osoby opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z uzależnieniem od gier komputerowych. Bohaterowie malują obraz świata, w którym jednostkowa egzystencja nacechowana jest odosobnieniem i izolacją, choć w ich życiu nie brakuje romantyzmu, zemsty, czy rywalizacji z innymi.

I want Pluto to be a planet again

reż. Vladimir Mavounia – Kouka, Marie Amachoukeli, Francja 2016, animacja 12 min
Transhumanistyczny romans w niedalekiej przyszłości. Młody chłopak o skromnym pochodzeniu – Marcus, z gatunku H-, szaleńczo zakochuje się w H+.

Do zobaczenia !

Projekt realizowany w ramach projektu POZNAŃ ID finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.