OPEN CALL: 48k możliwości

Programujesz? Tworzysz filmy/wizualizacje? Produkujesz muzykę?

Zgłoś się na warsztaty 48k możliwości i stwórz z nami wydarzenie multimedialne, łączące w sobie dziedziny filmu, sound artu, losowo-generatywnych technik kompozytorskich opartych na kreatywnym programowaniu.

 

Zapraszamy na 3 rodzaje warsztatów:

1/ Warsztaty dźwiękowe

prowadzenie: Ella Zwietnig

język: EN

warsztaty skierowane są do profesjonalistów lub początkujących artystów nowych mediów, muzyków, artystów dźwiękowych a także osób zainteresowanych produkcją muzyki.

uczestnicy warsztatów będą doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe techniki produkcji dźwięku, w ramach których będą tworzyć ścieżkę dźwiękową do multimedialnego wydarzenia “48k możliwości”, które odbędzie się 19.10 w Pawilon Poznań.

Czas trwania warsztatów: 16h (2 dni po 8h), daty: 21-22.09.2019.

2/ Warsztaty wizualne

prowadzenie: Marek Straszak

język: PL

warsztaty skierowane są do montażystów krótkich form filmowych, reżyserów, programistów, vj-ów, artystów nowych mediów.

uczestnicy warsztatów będą poznawać nowe techniki projektowania wizualnego, w ramach warsztatów będą tworzyć wizualizacje do multimedialnego wydarzenia “48k możliwości”

Czas trwania warsztatów: 8-16h (2 dni po 8h), daty: 21-22.09.2019. 

3/ Warsztaty programowania

prowadzenie: Szymon Kaliski

język: PL

warsztaty skierowane są do programistów i artystów nowych mediów. wymagana jest podstawowa znajomość kodowania.

uczestnicy warsztatów przygotowywać będą wydarzenie performatywne z wykorzystaniem live codingu. Podczas warsztatów poznają oni nowe narzędzia i techniki prezentacji dźwięku i obrazu, przydatne podczas wystąpień na żywo.

Czas trwania warsztatów: 16h (2 dni po 8h), daty: 28-29.09.2019. 

 

Prowadzący:

Ella Zwietnig / warsztaty dźwiękowe

Kompozytorka i performerka, która pisze i tworzy muzykę do filmów i projektów multimedialnych. Ukończyła studia na kierunku Sztuka i Sound Design, z naciskiem na kompozycję dla mediów wizualnych. Działa pod pseudonimem UMA, jej kompozycje i sound design to kompozycje wykorzystywane w filmach modowych, reklamach oraz filmach pełnometrażowych. Współ-kompozytorka muzyki do ‚Jojo Rabit’ (reż. Taika Waititi), z 2019 roku.

Marek Straszak / warsztaty wizualne

Artysta wizualny, absolwent Wrocławskiej ASP (Multimedia) i Berlińskiej UdK (Art and Media). Szczególnie Interesuje się technikami projekcji video, motion-designem i filmem. Te umiejętności chętnie łączy w analogowo-cyfrowe instalacje.

Szymon Kaliski / warsztaty live coding:

Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologii. Założyciel studia kreatywnych technologii flow/control. Pasjonat nowych mediów, eksperymentalnego ambientu, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.

www.szymonkaliski.comwww.flow-control.io

 

UWAGA: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

 

Zgłoszenia:

  • warsztaty live coding / 28-29.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem “warsztaty live coding”
  • warsztaty wizualne / 21-22.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem “warsztaty wizualne”
  • warsztaty dźwiękowe / 21-22.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem – “warsztaty dźwiękowe”

Prosimy o zgłoszenia do 25.08.2019 na adres: fundacja@adarte.pl z krótką informacją, dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach i przesłaniem przykładowej pracy i/lub portfolio. Prosimy o informację w tytule maila, w których warsztatach chcielibyście wziąć udział (dźwiękowe/wizualne/live coding). 

Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Warsztatów: Regulamin warsztatów Poznan ID: 48k możliwości

Organizator: Fundacja Ad Arte

Finansowanie: Miasto Poznań #poznanwspiera