Futuro Open Air

W ramach zakończenia letnich pokazów plenerowych organizowanych przy współpracy Fundacji Ad ArtePrzystani Sztuki 13. września przygotowaliśmy program filmów krótkometrażowych obrazujący wpływ nowych technologii na życie człowieka. Ze względu na niesprzyjającą pogodę selekcję sześciu filmów z całego świata obejrzeliśmy w ciepłej i wygodnej przestrzeni budynku Bałtyk, która nowoczesnym wnętrzem świetnie komponowała się z tematyką dronów, wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Nieobecnych częstujemy fotorelacją >> click oraz krótkim info o tym, co oglądaliśmy:

Life Cycles, reż. Ross Hogg, Wielka Brytania 2016, animacja 4 min.
Obserwacja rutyny, monotonii, uwagi i rozproszenia. Czy pozwolimy, by wydarzenia wokół nas po prostu działy się, czy też zdecydujemy wyrwać się z zaklętego kręgu ekranów?

À Distance (Remote control), reż. Gauthier Battoue, Francja 2017, fabuła 15 min.
Kiedy system nieustająco ma cię pod kontrolą, wystarczy jeden fałszywy ruch czy zła decyzja, by spowodować śmiercionośny wybuch. Drony i uprzedzenia wypełniają niebo, a “Remote Control” ujawnia jak mamy siebie (i innych) pod nieustannym nadzorem.

Fomo Sapiens, reż. Viktor Hertz, Szwecja 2016, fabuła 7 min.
Para cierpiąca na najgorszą z możliwych odmianę “FOMO” (z ang. fear-of-missing-out, czyli lęk-przed-pominięciem), decyduje się podjąć trudne wyzwanie.

I Know You from Somewhere, reż. Andrew Fitzgerald, USA 2017, fabuła 15 min.
Młoda kobieta musi zmierzyć się z gniewną reakcją Internetu w i poza siecią, kiedy przez przypadek staje się viralową sensacją jednego sezonu.

I WAS A WINNER, reż. Jonad Odell, Szwecja 2016, dokument 14 min.
Schowane za wirtualnymi awatarami, trzy osoby opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z uzależnieniem od gier komputerowych. Bohaterowie malują obraz świata, w którym jednostkowa egzystencja nacechowana jest odosobnieniem i izolacją, choć w ich życiu nie brakuje romantyzmu, zemsty, czy rywalizacji z innymi.

I want Pluto to be a planet again, reż. Vladimir Mavounia – Kouka, Marie Amachoukeli, Francja 2016, animacja 12 min.
Transhumanistyczny romans w niedalekiej przyszłości. Młody chłopak o skromnym pochodzeniu – Marcus, z gatunku H-, szaleńczo zakochuje się w H+.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia !